26. septembril toimub Tartus Corning LifeScience seminar

 

Corning ja InBio kutsuvad 26. septembril toimuvale Corning LifeScience demopäevale, mis sisaldab loenguid koekultuuri probleemidest ja võimalustest, uuest, in vivo lähedasemast 3D koekultuuri mudelist ning genoomika lahendustest. Kohapeal on tutvumiseks Corning laboriseadmed ning osalejate vahel loosime välja tooteid Corning CoolCell sarjast.

 

Toimumisaeg: 26. September 2017 alates kell 13:00

Koht: Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut. Nooruse 1, Tartu, auditoorium 121.

Programm:

13:00-13:45  Loeng „Cell culture tools and problems encountered performing Cell culture work“

Ülevaatlik loeng koekultuuris enim levinud probleemidest nagu kontaminatsioon, kuidas seda monitoorida, ennetada ja sellest vabaneda. Nõuanded, mida panna tähele rakkude külmutamisel, milliseid söötmeid kasutada ning millega arvestada töövahendite valimisel.

13:45-14:30  Loeng „Novel Tools and Techniques for Successful 3D Cell Cultures“  

Innovatsioon koekultuuri töös – kui siiani on töötatud peamiselt 2D  baasil (petri tassid, koekultuuri plaadid), siis uus suund maailmas on 3D mudel, mis on samm lähemal in vivo süsteemile.

“3D models may significantly accelerate translational research in cancer biology, tissue engineering, and regenerative medicine. To this end, concerted multidisciplinary efforts have been put forth by cell biologists, material scientists, biomedical engineers, and others with a vision of developing more useful, in vivo-like 3D models to bridge the gap between 2D cell culture and live tissues. Emerging evidence strongly suggests that 3D cell cultures that establish physiological cell-cell and cell-ECM interactions can mimic the specificity of native tissue with greater physiological relevance than conventional 2D cultures. This is particularly evident in applications such as stem cell culture and differentiation, cancer biology, drug and toxicity screening, and tissue engineering.” S. Sanyal, Ph.D.

14:30-15:00 Kohv ja suupisted

15:00-15:30 Loeng „Genomics and Equipment – what’s new, what to use?“

Laboriseadmete tutvustus, kohal on demoseadmetena geelidokumenteerimise süsteem, geelivannid, tsentrifuugid, PCR seade, pipetid, vesivann, inkubaatorid jpm. Tutvustatakse Corning ja Axygen seadmete eripära ning nende rakendamisvõimalusi genoomikauuringutes ning labori igapäevatöös.

15:30-16:00 Võimalus tutvuda seadmetega

Osalejate vahel loosime välja tooteid Corning CoolCell tootesarjast

NB! Registreerimine on avatud kuni 22.09, et teaksime arvestada osalejate arvuga kohvipausil ning transpordi organiseerimisel